Pages

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Aktywny wakacyjny wypoczynek

Aktywny wakacyjny wypoczynek 

       Wakacyjny wyjazd z najbliższymi to idealny sposób na nabranie energii oraz oderwanie się od rzeczywistości. Nie zapominajcie, jednak o aktywności fizycznej !

      Będąc na wakacjach nie musimy organizować sobie takiego samego treningu jak codziennie, ponieważ mamy wiele innych możliwości, które urozmaicą naszą aktywność. 

      Wybierając się nad morze warto zabrać wygody strój do pływania, gdyż jest to doskonały sposób na ukształtowanie sylwetki, ponieważ wymaga jednoczesnej pracy wielu mięśni. Niska temperatura wody poprawia krążenie krwi, przyspieszając przemianę materii, w skutek czego następuje szybsze spalanie zbędnych kalorii. 

     Taniec na całonocnej imprezie, to także intensywny trening, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia pracę serca oraz wyzwala endorfiny zwane hormonami szczęścia. Podczas tańca dobrze się bawimy, dzięki czemu nie skupiamy się na intensywności wysiłku, co umożliwia długotrwałą pracę mięśni, wielu partii ciała jednocześnie. 

    Pamiętajcie o spacerach (60 minut szybkiego marszu to utrata około 300 kcal), a wolny czas urozmaićcie grami zespołowymi. 


Ja już wypoczęłam, więc zwarta i gotowa wracam do pracy i zapraszam Was na konsultacje ! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz